Doprava zadarmo nad 44 eur 🚚
blog

5+1 dôvodov, prečo sú matky tými skutočnými hrdinami

May 1, 2024

Ako by ste opísali hrdinu? Dokážu robiť viac vecí naraz, byť vzorom, byť vytrvalí a obetaví a majú riešenie na každý problém? Aj keď Superman a Hercules mali superschopnosti, každodenných hrdinov môžeme nájsť oveľa bližšie k nám. Koho máme na mysli? Zozbierali sme 5+1 dôvodov, aby sme ukázali, prečo sú matky skutočnými hrdinami namiesto klasických fiktívnych postáv.

1️⃣ Dokážu robiť viac vecí naraz

Mamy sú majstrami v robení viac vecí naraz. Nejde len o to, že súčasne pracujú, robia domáce práce a berú deti na mimoškolské aktivity, ale vždy pamätajú aj na blížiace sa narodeniny.

2️⃣ Pôsobia ako vzor

Matky sú prvé osoby, s ktorými trávime väčšinu času, a ktoré vo všetkom nasledujeme. Všetko, čo robia, stojí pred nami ako vzor. Učia nás rozprávať a chodiť, odovzdávajú nám základné hodnoty, podľa ktorých žijeme ako dospelí, a poskytujú nám základ pre úspešný život.

3️⃣ Trpezlivosť

Matky majú nekonečnú trpezlivosť, dokážu zostať vytrvalé aj v tých najchaotickejších situáciách. Môžete jej položiť tú istú otázku aj stokrát a vaša mama odpovie poslednýkrát rovnako pokojne ako prvýkrát.

4️⃣ Nezištnosť

Keď má niekto deti, zaviaže sa, že sa bude na dlhé roky dávať do úzadia. Matky od narodenia venujú svojim deťom nekonečnú energiu. Či už ide o to, kto zje kôrku chleba, alebo o zabalenie čo najväčšieho množstva jedla, deti sú vždy na prvom mieste.

5️⃣ Riešenie problémov

7. zmysel mám je, že v každej bezvýchodiskovej situácii nájdu riešenie. Nemôžete nikde nájsť jednu zo svojich obľúbených starých kníh? Mamičky poznajú všetky detaily domčeka naruby a budú presne vedieť, na ktorej poličke ju nájdete.

(+)1️⃣ Matky sú neospevované hrdinky

Aj keď matky nemusia zachraňovať svet a nemôžu byť neviditeľné ani lietať, majú množstvo superschopností. Pracujú nespočetne veľa hodín bez toho, aby za to niečo očakávali. Sú to hrdinky všedného dňa, ktoré robia svet lepším miestom, jednu rodinu po druhej.

Preto, aby sme uznali podporu našich matiek, je dôležité nájsť si deň na vyjadrenie našej vďačnosti. Deň matiek je príležitosťou vrátiť zlomok lásky, ktorú sme dostali od našich mamičiek. Preto využívame túto príležitosť, aby sme povedali, akí sme vďační našim mamám, že nás formovali do dnešnej podoby a vyjadrili svoju lásku.